Helsingin alueen tapahtumat

Tällä sivulla on tietoa Helsingin alueen tapahtumista.

Jos sinulla on tiedotettavaa, ota yhteys paikallistoimikunnan jäseniin tai lähetä sähköpostia helsinki@esikoiset.fi

Kaikki ovat sydämellisesti tervetulleita Helsingin esikoisten tapahtumiin!

Voit tukea toimintaamme lahjoituksella pankkitilille tapahtuvalla maksulla tai MobilePay siirrolla.

Helsingin paikallisosaston pankkitiliFI 75 5780 5520 0547 96 
   
 Viitenumero pankkitilin kautta maksettaessaMobilePay lyhytnumero
Hartauskokoukset/tarjoilutarvikkeet2711945870
Diakoniatyö-ja vanhukset lahjoitukset/Helsinki2724596807
Lapsityölahjoitukset/Helsinki2729026642
Perhetyölahjoitukset/Helsinki2744951439
Nuorisotyölahjoitukset/Helsinki2753361689
Bussimatkalahj./Helsinki/nuoret2746582865

Ilmoittautuminen Mallinkaisten kesäleirille 22.7.-24.7.2024

Helsingin esikoiset järjestää kesäleirin Mallinkaisten leirikeskuksessa 22.7 – 24.7.2024 ja on tarkoitettu 7 – 14 vuotiaille. Ikäjakauman ollessa näin suuri, järjestämme leirillä kahdenlaista ohjelmaa (1. ryhmä: 7-10v ja 2. ryhmä 11-14v). Leirimaksu on 30 €.

Tarkemman aikataulut ja leirikirjeet postitetaan lähempänä leirien alkua. Ohessa leiri-ilmoittautumiskaavake leiriläisille. Leirille mahtuu noin 40 leiriläistä, joten kannattaa ilmoittautua ajoissa.

Myös henkilökuntaa tarvitaan runsaasti: Hartauden pitäjiä, ohjaajia, isosia pienten ryhmään (rippikoulun käyneitä), keittiöhenkilökuntaa jne. Henkilökuntaan voi ilmoittautua myös yhdeksi, kahdeksi tai kolmeksi päiväksi. Ilmoittautumiset henkilökuntaan osoitteeseen ja lisätietoja leiristä: eero.jyranoja@gmail.com (tai 050 5963163.)

Järjestämme myös isommille nuorille, yli 15-vuotiaille, leirin syksymmällä, 6 – 8.9.2024. Tästä leiristä tiedotetaan enemmän loppukesästä, jolloin myös ilmoittautuminen alkaa.

*
*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.